Badania termowizyjne

Badanie termowizyjne pozwala na wykonanie zdjęć  flirreka.jpgtermograficznych określających
rozkład temperatur na danej  powierzchni. Różne barwy na zdjęciach odpowiadają  różnym temperaturom obiektu znajdującego się z  przed kamerą. Jest to jedna z  najnowocześniejszych  technik pozwalających  na bezinwazyjną diagnostykę.  Badania wykonujemy najnowszą serią kamer  o rozdzielczości 76800 punktów pomiarowych i czułości termicznej poniżej.  0,03 st. C. Poniżej zostały przedstawione przykłady zastosowań termowizji.


Badanie termowizyjne domu

Kontrola stanu cieplnego budynku

Badanie termowizyjne pozwala na sprawdzenie miejsc przez które  ucieka ciepłe powietrze
z pomieszczenia. Badanie umożliwia wykrycie i  określenie tzw.   mostków termicznych, poprawności montażu i osadzenia stolarki okiennej, jakości i poprawności  ocieplenia oraz możliwych problemów z brakiem prawidłowej grubości styropianu bądz wełny na elewacji.  Badanie pozawala sprawdzić  jakość ocieplenie budynku oraz pozwala na wykrycie miejsc gdzie mamy największe straty ciepła. Koszt dodatkowego ocieplenia części budynku -  wskazanych na podstawie zdjęć termowizyjnych może zwrócić Ci się już po pierwszym sezonie grzewczym. W przypadku budynków wielorodzinnych możesz oczekiwać od zarządcy wykonania określonych prac - nasze zdjęcia ciężko będzie mu podważyć

Badanie termowizyjne ścian

Kontrola ścian

Badanie termowizyjne pozwala na określenie możliwych problemów z   przemarzaniem ścian, a w konsekwencji miejsc powstawania pleśni i grzybów. Wilgoć  posiada       niższą temperaturę od suchej części muru, jesteśmy w stanie określić dokładną powierzchnię występowania wilgoci na ścianach. Dzięki badaniu  termowizyjnemu jesteśmy wstanie określić skalę problemu. Przed sprzedażą nieruchomości łatwo zamaskować problemy np. zaszpachlować lub zamalować,  dużo większy problem jest z usunięciem przyczyny a badanie termowizyjne wykaże nieprawidłowości. Kontrolę tego typu przeprowadzamy także przy odbiorach mieszkań od dewelopera.

Badanie termowizyjne poddasza

Kontrola poddaszy

Badanie termowizyjne pozwala na sprawdzenie poprawności i  jakości ocieplenia stropów i poddaszy. Możliwe jest określenie występowania potencjalnych punktów rosy  czyli zimnych miejsc w których mogą rozwijać się pleśnie i grzyby. Jesteśmy wstanie zweryfikować  czy w trakcie ekspoatacji budynku nie doszło  do zniszczenia izolacji termicznej na skutek działania np. kun

Badanie termowizyjne instalacji

Kontrola instalacji elektrycznej

Badanie termowizyjne pozwala na sprawdzenie rozdzielnic, skrzynek bezpiecznikowych  pod kątem   przegrzewających się styków lub elementów.
Kontrola pozwala na uniknięcie potęcialnych  pożarów  instalacji elektrycznej.
Pomiary istotne w szczególności w budynków o konstrukcji drewnianej.

Badanie wycieków

Lokalizacja wycieków i przebiegu rur

Badanie termowizyjne pozwala na sprawdzenie nagrzania powierzchni podłogi i na tej podstawie ocena przebiegu rur wodnych, centralnego ogrzewania oraz ewentualnych   wycieków. Obraz termograficzny pozwala na określenie ponad 70% wycieków z instalacji wodnych. Posiadanie obrazów trasy przegiegu rur pozwala uniknięć awarii w przypadku montażu elementów do podłogi Pomiar pozwala także zlokalizować ogniska występowania wilgoci na ścianach które nie muszą być powiązane z wyciekami z instalacji. Zdjęcie termowizyjne pozwala na określenie miejsca potencjalnego przecieku i precyzyjne określenie miejsca kucia co pozwoli na obniżenie kosztów remontu.

Kontrola termowizyjna urządzeń

Sprawdzenie urządzeń przemysłowych

Badanie termowizyjne pozwala na sprawdzenie przegrzewania się łożysk , kontrola temperatur elementów przenośników /pras/silników czy wentylatorów. Określenie możliwych problemów i planowanie   prewencyjnych napraw zapobiegających przestojom produkcyjnym.

Badania termowizyjne Kraków

2010-2022 © Kierownik budowy Kraków, Odbiory Mieszkań Kraków

stat4u